Bieg na Orientację

Zostajemy w I lidze!

Obiecaliśmy, że zrobimy wszystko by utrzymać 1 ligę 🏆 w Pabianicach i słowa dotrzymaliśmy!💪💪💪 Po świetnych biegach naszych zawodników na kieleckim rynku i zboczach góry Pierścienica, wywalczyliśmy szóste miejsce w 1 lidze Biegów na Orientację w sezonie 2019👑💪.

Samego finału ligi i wielkich emocji mogłaby nam pozazdrościć każda dyscyplina sportu. Wszystko zostało rozstrzygnięte dopiero w szóstej, ostatniej i zarazem najbardziej widowiskowej konkurencji Klubowych Mistrzostw Polski – sztafetach pokoleń👨‍👩‍👧‍👦🏃‍♂️🏃‍♀️. Do samego końca o triumf w klasyfikacji łącznej walczył Orientuś Łódź z WKS Wawel – Orienteering Team. Ostatecznie, po wielu zwrotach akcji Orientuś Łódź zdobył trzecie w swojej historii Klubowe Mistrzostwo Polski. Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i koleżankom z Łodzi!!!🏆🏆🏆

Z indywidualnych wyników Azymutu, najlepiej w Kielcach poradzili sobie: Franciszek Krempiński (M12), Julia Krempińska (K16) i Tomasz Tkaczuk (M40) zdobywając po 2 złote medale (sprint + middle). 2 srebrne medale do Pabianic przywiozła Katarzyna Konc (K40), jeden srebrny – Jan Sztranek, a trzecie miejsca na sprincie padły łupem Konrad Płóciennik (M20) i Piotra Krempińskiego (M40). Bardzo dobre wyniki uzyskały startujące w damskiej elicie Maria Pabich – czwarte miejsce – średni dystans, siódme miejsce – sprint i Magdalena Jaśkiewicz – ósme miejsce sprint.

To co nas cieszy najbardziej to wyniki naszych najmłodszych zawodników😍😍😍. Poza podwójnie złotym Frankiem💪, Adam Wiśniewski zdominował rywalizację w najmłodszej męskiej kategorii M10😍, zdobywając pierwsze miejsce w sprincie i drugie na dystansie średnim. Tylko nieco słabiej poszło Kalinie Kowalczyk, która dwa razy ukończyła bieg na czwartym miejscu w K10🥰. Blisko podium był też Jakub Wiśniewski (4 i 5 miejsce w M12)💪 i Maciej Sztranek (6 miejsce M14)💪. Na trasach dzielnie walczyli poza tym Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń, Malwina Saładajczyk w K14 i Alicja Grochowalska w K16, a także Ignacy Górak, Oskar Wesołowski, Jerzy Durma, Karol Sieroń i Wojciech Kielnerowski w M14.👏👏👏

Przed nami jeszcze 2 ważne wydarzenia – za tydzień Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, a 19 października Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego, na które wszystkich serdecznie zapraszamy!

Tk

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej