Aktualności
1,640
Azymut Pabianice
Pabianicki klub sportowy szkolący zawodników w biegu na orientację i w lekkiej atletyce. Zapraszamy wszystkie dzieci, a także rodziców
Kinga Królik rozpoczęła właśnie sezon startowy!!!
Wszyscy kibicujemy i trzymamy kciuki za jej jak najlepsze wyniki!!!Pierwszy start jak pierwszy naleśnik. Wierzysz, że będzie dobry, a zazwyczaj nie jest satysfakcjonujący 🙃.
8 miejsce, czas 9:33.79, chciałoby się więcej, ale chyba potrzebowałam po prostu to odhaczyć ✅.
Wiem, że treningowo jestem przygotowana, potrzebuję tylko przetrzeć się startami i przypomnieć głowie co nieco 😉😈
Step by step, Trust the process i będzie 🔥!![]()
Kolejny start już w niedzielę (07.06) 🇸🇪💎![]()
ASICS
Miasto Pabianice
Żółte z Natury jaja z Suflidowa
Azymut Pabianice
@move_marketingsportowy ![]()
#wspolpraca ![]()
📸 @andrzejolszanowski.photo
Azymut Pabianice potęgą Pucharu Najmłodszych 2026!!!![]()
W odbywającym się 29-30 maja w Raszkowie i Antoninie Pucharze Najmłodszych, czyli Mistrzostwach Polski Dzieci w Biegu na Orientację, UKS Azymut Pabianice po trzydniowej walce w biegu klasycznym, sprinterskim oraz sztafetowym, wywalczył najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej i zdobył pierwsze miejsce w Polsce!!! 🏆 Ten fantastyczny wynik to zasługa naszych zawodników poniżej 15 lat.
Świetnie przygotowana przez trenerów drużyna w składzie: Zuzia Dorożyńska, Kaja Adamkiewicz, Nina Kijowska, Hania Tomecka🥈🥉, Marta Mazur 🥇🥈🥈, Zuzia Kosior, Ania Krawczyk 🥇🥇🥈, Lena Kowalczyk🥉🥉, Wanda Staniek🥉, Matylda Mazur 🥇🥇🥈, Basia Kosior, Lidka Sałaciak, Pola Krebs, Pola Witczak, Marcin Lis, Wiktor Klewin, Ivo Wolski, Kuba Świątczak, Antek Bielawski, Ksawery Krystek, Mieszko Lubowski, Samuel Lorenc i Wojtek Łukasiewicz podczas tych zawodów wywalczyła 8 medali indywidualnych, 2 medale dla trzyosobowych sztafet, wiele bardzo dobrych miejsc w biegach głównych oraz kolejną masę sukcesów w biegach towarzyszących i w odbywającym się popołudniu InDoor Orienteeringu.![]()
Ogromne gratulacje dla naszych najmłodszych orientalistów!!!
🥳🎉🥳🎉![]()
Wielkie uznanie dla UKS Arkady Raszków za wspaniałą organizację zawodów!![]()
Brawa również dla reszty klubów, które wraz z nami uplasowały się w pierwszej ósemce:
OK Tęcza Brzezia Łąka
UKS Arkady Raszków
Orientuś Łódź
WKS Wawel - Orienteering Team Kraków
UMKS Kwidzyn
KOS BnO Szczecin, dawniej Szczecińska Dobranocka
BNO WKS Śląsk Wrocław
Czwarte miejsce Azymutu na pomorskich sprintach!![]()
W weekend dość spora grupa naszych biegaczy brała udział w bardzo widowiskowych zawodach Pomorze Sprint Cup 2026. Rozegrane zostały 4 etapy miejskich biegów sprinterskich na pięknych starówkach pomorskich miast. Pierwszy bieg rozpoczynał się pod krzyżackim zamkiem w Radzyniu Chełmińskim, dwa kolejne biegi odbywały się na starym rynku w Chełmnie, gdzie mogliśmy podziwiać paradę rycerską, a rywalizację zakończyliśmy w niedzielę na malowniczych nadwiślańskich bulwarach w Grudziądzu.![]()
Warto wspomnieć, że zawody przyciągnęły nie tylko biegaczy na orientację z Polski, ale również wielu zawodników zagranicznych.
Same biegi były zaprojektowane tak, by oprócz szybkiego tempa na rywalizację wpływało również sprytne odnajdowanie najlepszych wariantów z punktu do punktu. Organizatorzy jeden z etapów urozmaicili nam nawet specjalnie zbudowanym labiryntem 😮![]()
Oczywiście nasi zawodnicy świetnie poradzili sobie z takim wyzwaniem i w klasyfikacji generalnej po czterech etapach oklaskiwać na rozdaniu mogliśmy następujących biegaczy w Pabianic:
- Matyldę Mazur i Hanię Tomecką – druga i trzecia w K12
- Martę Mazur i Kaję Adamkiewicz – druga i szósta w K14
- Magdę Tkaczuk – druga w kategorii Middle
- Marcina Lisa – czwarty w M14
- Adama Wiśniewskiego – drugi w M16
- Tomka Tkaczuka – pierwszy w M45
Wielkie brawa również dla Maćka i Natalki Tkaczuk, którzy zmierzyli się z trasami kategorii Rodzinnej!!!![]()
Nasz klub po podsumowaniu biegów wszystkich zawodników uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu, za klubami z Krakowa, Gdańska i Wrocławia. Super wynik 😀![]()
Zdjęcia od Jacek Dembiński oraz Jarek Chłąd - fotografia ❤️
Zapraszamy na ich profile po jeszcze więcej pięknych fotek z tego wydarzenia!
Świetne wyniki lekkoatletów w Sieradzu!![]()
W dniu 24 maja w Sieradzu odbył się ogólnopolski miting lekkoatletyczny. Startowało niemal pół tysiąca zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych.
W biegu na 400 m bardzo dobrze zaprezentowała się Tatiana Trzeciak, która wygrała swoją serię z czasem 62,16 wyprzedzając drugą zawodniczkę o ponad 3 sekundy. Uzyskany przez nią czas był najlepszy w kategorii U16 (poniżej 16 lat). Drugi czas w tej kategorii 66,10 uzyskała także zawodniczka UKS Azymut Pabianice - Helena Luniak 👏
Świetnie zaprezentowała się 12 letnia Dobrosława Sujka, która wśród dziewcząt ze swojego rocznika uplasowała się na 1 miejscu w biegu na 100m z czasem 15,13 💪
Bardzo dobry wynik uzyskała także Blanka Chałupka w biegu na 600m plasując się na 5 miejscu, z czasem 1:42,16 🔥
Wielkie brawa dla naszych reprezentantów!!!![]()
Zdjęcia ze stron: MOSiR Sieradz oraz www.nasze.fm/news,52990
Adaś powołany na Mistrzostwa Europy Juniorów!![]()
Miło nam poinformować, że nasz zawodnik Adam Wiśniewski dostał powołanie do reprezentacji Polski na European Youth Orienteering Championships 2026, czyli tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację!!!
EYOC odbędzie się 25-27 czerwca w miejscowości Nova Gorica na Słowenii.
Adam w tym sezonie cały czas trzyma się w czołówce polskich zawodników i prezentuje wysoką formę, trzymamy więc kciuki za sukcesy na poziomie europejskim!![]()
zielonysport.pl - Polski Związek Orientacji Sportowej
eyoc2026
Foto pochodzi z galerii Jacek Dembiński








