Bieg na Orientację

MMM, czyli Mamy Mocną Młodzież!

Ostatni weekend września azymutowa młodzież spędziła w Lublinie, dzielnie walcząc o jak najwyższe lokaty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Pierwszego dnia zmagań walczyliśmy na dystansie sprinterskim i w biegu sztafetowym, drugiego zaś na dystansie klasycznym.

Jak zwykle okazało się, że sztafety przyniosły nam najwięcej emocji, ale też i radości 🙂 Doskonale zaprezentowały się nasze dziewczyny w składzie: Marika Kozuń, Magdalena Janiak i Kaja Młynarczyk, którym mimo jeszcze niewielkiego doświadczenia w biegu na orientację, udało się wywalczyć brązowe medale! Chłopcom, w składzie Karol Sieroń, Jerzy Durma i Maciej Sztranek poszło jeszcze lepiej i na ich szyjach zawisły medale w kolorze srebrnym! Pozostałe dwie sztafety chłopców skończyły swoje zmagania również na bardzo dobrym 7 i 8 miejscu.

W biegach indywidualnych najlepiej zaprezentował się Maciej Sztranek, zajmując w sprincie 5, a w biegu klasycznym 4 miejsce. Cenne punkty dla naszego klubu, w obu biegach indywidualnych, zdobyli też: Marika Kozuń, Kaja Młynarczyk, Magdalena Janiak, Karol Sieroń, Jerzy Durma, Oskar Wesołowski, Franciszek Krempiński, Wojciech Kielnerowski, Jakub Wiśniewski oraz Ignacy Górak.

Podczas gdy nasza młodzież tak dzielnie walczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ich młodsi koledzy, trenerzy i osoby wspierające  wzięły udział w zawodach towarzyszących, rywalizując o IV Puchar KU AZS UMCS.

Na najwyższym stopniu podium tej rywalizacji stanęli: Alicja Grochowalska (K16), Małgorzata Biniecka (K21), Adam Wiśniewski (M10) i Piotr Krawczyk (M12). Drugie miejsca zajęli: Katarzyna Konc (K35/40) i Michał Łubis (M21), a trzecie miejsca wywalczyli: Jan Sztranek (M21!) i Paweł Sztranek (M40/50).

Tymczasem w łódzkich Łagiewnikach na zawodach Popularnych Mariusz Pabich wygrał bieg w kategorii Elity. A na drugim miejscu zawody te skończył Tomasz Tkaczuk.

Jak widać był to dla nas bardzo udany weekend 

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej