Bieg na Orientację Lekkoatletyka

Wrześniowe medale na Mistrzostwach Polski i memoriale Eugeniusza Lokajskiego

Dwoma medalami zakończyliśmy zmagania w Mistrzostwach Polski w biegu sprinterskim, które zostały rozegrane w sobotę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył w kategorii M18 🥇Jan Sztranek. Nie mógł on startować w pierwszej części sezonu, dlatego tym bardziej cieszy nas ogromnie szybki powrót Janka do formy 🙂
Drugi medal w kolorze srebrnym w kategorii K45 wywalczyła 🥈Katarzyna Konc.
Medal na wyciągnięcie ręki miał jeszcze Piotr Krempiński w kategorii M45, któremu przypadło tym razem czwarte miejsce.
Niewiele, bo zaledwie trzech sekund do TOP 6 zabrakło Oskarowi Wesołowskiemu, a o wielkim pechu może mówić nasz najlepszy sprinter wśród Mastersów Tomasz Tkaczuk, ponieważ nie został sklasyfikowany 😭
Na tych zawodach zabrakło naszej juniorki Julii Krempińskiej, która niewątpliwie mogłaby wzbogacić naszą kolekcję medali z tych mistrzostw. Julka w tym czasie jednak walczyła o jak najlepsze lokaty i zdobywała doświadczenie na Mistrzostwach Świata w Turcji‼
W tę samą sobotę Azymut walczył nie tylko z mapą. Podczas memoriału Eugeniusza Lokajskiego rozegranego w Warszawie, nasz zawodnik 🥉Kacper Kurowski w biegu na 1000m wywalczył 3. miejsce. Kacper uzyskał świetny rezultat 2:43,65 ⏱, co jest jego nowym rekordem życiowym. Jest to aktualnie 10. rezultat w Polsce w kategorii młodzików.