Bieg na Orientację

14 medali z Mistrzostw Polski!

Pasmo górskie Rudawy Janowickie było areną tegorocznych Mistrzostw Polski w biegu klasycznym i sztafetowym. Typowo górski teren z dużymi przewyższeniami, licznymi skałami i kamieniami był bardzo wymagający fizycznie, ale i nawigacyjnie sprawiał sporo problemów.
Na podium mistrzostw Polski w biegu indywidualnym stanęło aż pięciu zawodników Azymutu. Złoto wywalczyły nasze niezawodne dziewczyny: Julia Krempińska🥇 w K18 i Maria Pabich🥇 w K35, srebro Katarzyna Konc🥈 w K45, a brąz Tomasz Pabich🥉 w M35 i Tomasz Tkaczuk🥉 w M40. Ponadto w pierwszej szóstce zameldowali się nasi młodzi zawodnicy z kategorii “szesnastek”, Kaja Młynarczyk była piąta, Maciej Sztranek czwarty, a Oskar Wesołowski szósty 💪.
W biegu sztafetowym Azymut Pabianice stawał na podium trzy razy 🙂 Srebrne medale wywalczyli chłopcy z kategorii M16 w składzie: Maciej Sztranek🥈, Franciszek Krempiński🥈 i Oskar Wesołowski🥈 oraz panowie z kategorii M105: Michał Łubis🥈, Tomasz Tkaczuk🥈 i Tomasz Pabich🥈. Po brąz sięgnęły dziewczyny z kategorii K18: Alicja Grochowalska🥉, Kaja Młynarczyk🥉 i Julia Krempińska🥉. Bardzo dobre czwarte miejsce, po zaciętej walce zajęli chłopcy z M16 biegnący w składzie: Jerzy Durma, Jakub Wiśniewski i Karol Sieroń 💪.
Dziękujemy za wspaniałą walkę wszystkim startującym zawodnikom i gratulujemy zwycięzcom 🙂