Bieg na Orientację

Wróciliśmy z Klubowych Mistrzostw Polski z 24 medalami!

Pierwsza runda Klubowych Mistrzostw Polski (Klubowe Mistrzostwa Polski 14-16.05.2021 Włocławek) rozegrana została we Włocławku i jego okolicach. Trzydniowe zmagania nasz klub zakończył na wysokim piątym miejscu w klasyfikacji generalnej wszystkich klubów w Polsce. 💪
Przyczyniła się do tego piękna walka całej naszej 40-osobowej reprezentacji. Najlepiej spisała się nasza juniorka Julia Krempińska🥇🥇🥇, która wróciła do Pabianic z trzema złotymi medalami. Dwa złota wywalczyła w biegach indywidualnych (sprint i klasyk), a trzeci wspólnie z koleżankami, Alicją Grochowalską🥇 i Kają Młynarczyk🥇 w biegu sztafetowym.
Trzy medale przywiozła ze sobą również Hania Pabich🥈🥉🥉, która w biegu sprinterskim zdobyła srebro, w biegu klasycznym brąz i w sztafecie również brązowy medal razem z Łukaszem Łubiszem🥉 i Adamem Wiśniewskim🥉🥉. Adaś dołożył do wspólnego dorobku drugi brązowy medal w biegu sprinterskim.
Z dwóch srebrnych medali cieszył się Oskar Wesołowski🥈🥈, które wywalczył w biegu klasycznym oraz w biegu sztafetowym razem z Franciszkiem Krempińskim🥈 i Maciejem Sztrankiem🥈.
Kolejni podwójni medaliści to Tomasz Tkaczuk🥇🥈 i Tomasz Pabich🥈🥉. Obaj zdobyli z Michałem Łubisem🥈 srebro w sztafecie, a indywidualnie Tomasz Tkaczuk był pierwszy w sprincie, a Tomasz Pabich trzeci w klasyku.
Ponadto bardzo cenne punkty i brązowy medal w sprincie wywalczył Mariusz Pabich🥉 w męskiej elicie. Należy zaznaczyć, że to pierwsze podium w najsilniejszej męskiej kategorii podczas Klubowych Mistrzostw Polski w historii klubu 💪.
Pozostali medaliści to Maria Pabich🥈 – srebro w sprincie i doskonałe szóste miejsce w damskiej elicie w klasyku, Katarzyna Konc🥉 – brąz w sprincie i Kuba Wiśniewski🥉 – brąz w klasyku.