Lekkoatletyka

Kinga Królik z medalem Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce!

Dla Kingi Królik był to bardzo udany debiut na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce (Toruń, 20-21 luty). W swej dotychczasowej karierze, Kinga nigdy nie startowała w Halowych Mistrzostwach Polski (także Juniorów), dlatego był to dla niej debiut w halowych zawodach tej rangi.

Podczas gdy większość rywalek Kingi rozpoczęło starty już pod koniec stycznia, aby po 3-4 startach wystartować w Mistrzostwach Polski, Kinga pracowała jeszcze nad wytrzymałością w górach Kenii. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku Kinga tylko raz wystartowała w zawodach halowych.
Cały bieg był bardzo dobrze rozegrany przez naszą zawodniczkę. Po stosunkowo spokojnym początku (1000m 3:09,50; 2000m 6:18,60), zawodniczki zaczęły finiszować z narastającą prędkością. Kinga ostatnie 1000 m pokonała w równe trzy minuty, uzyskując na ostatnich 200 m 31,79s! Nasza biegaczka ukończyła wyścig z czasem 9:18,60, który uplasował ją na drugim miejscu, za Beatą Topką 9:17,30 (ULKS Talex Borzytuchom).
Uzyskany wynik jest lepszy o 9 sekund od rekordu województwa łódzkiego uzyskanego w 1986 roku przez Wandę Panfil, późniejszą medalistkę Mistrzostw Świata w Maratonie i lepszy od rekordu życiowego Kingi z otwartego stadionu o ponad 43 sekundy! Jest to bardzo dobry prognostyk przed startami na jej koronnym dystansie 3 000 m z przeszkodami.

Wielkie Gratulacje dla Kingi!

Powtórkę z biegu można obejrzeć pod linkiem (od 1:42)

https://sport.tvp.pl/52251216/lekkoatletyka-halowe-mistrzostwa-polski-torun-2-dzien-transmisja-na-zywo-online-stream-gdzie-ogladac

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej