Lekkoatletyka

Nie samym BnO żyje Azymut ;)

W dniu 12 września łódzki stadion AZS gościł ponad 300 zawodników z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego, którzy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce. Nasz klub reprezentowała 9 osobowa ekipa, która zaprezentowała się doskonale, zdobywając 11 punktów w systemie sportu młodzieżowego i plasując się ostatecznie na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej na 28 klubów. 💪
Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Kacper Kurowski, który w biegu na 2000 m wywalczył brązowy medal 🥉 uzyskując na mecie czas 6:20,76. Jest to aktualnie drugi czas w Polsce wśród zawodników do lat 14. Stanowi to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w ostatni weekend września w Słupsku.
Pozostali nasi reprezentanci w biegu na 2000 metrów zajęli miejsca tuż za Kacprem: Jerzy Durma był czwarty, Maciej Sztranek piąty i Oskar Wesołowski szósty. Nasze dziewczyny z kolei startowały w biegu na 600 metrów i na 200 metrów przez płotki. Kaja Młynarczyk wywalczyła miejsce piąte, Kornelia Łabieniec szóste, a Marika Kozuń dziesiąte w rywalizacji na 600 metrów. Joanna Domagała zaś zdobyła 6 miejsce na płotkach. Azymut Pabianice reprezentował też nasz klubowy siłacz 😉 Dominik Łubisz 💪. Dominik debiutował w pchnięciu kulą i wywalczył bardzo dobre ósme miejsce.
Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych młodych zawodników‼️

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej