Lekkoatletyka

2 medale Kingi na Mistrzostwach Polski!

37. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U23 rozegrane w ubiegły weekend w Białej Podlaskiej okazały się dla naszej czołowej lekkoatletki Kingi Królik bardzo udane 🙂Do mistrzostw, po spełnieniu normy wynikowej zakwalifikowało się 370 zawodników z roczników 1998-2000.
Pierwszego dnia rozegrany został między innymi bieg na dystansie 3000 m z przeszkodami, koronny dystans naszej Kingi. Prowadząc niemalże od samego początku biegu Kinga zdecydowanie zwyciężyła 🥇, wbiegając na metę z przewagą ponad 100 metrów i ustanawiając swój nowy rekord życiowy na tym dystansie – 10:26,52 ⏱. W drugim dniu mistrzostw Kinga wystartowała na dystansie 5000 metrów. Był to typowy bieg na miejsca, w którym nasza zawodniczka uplasowała się na podium, zdobywając brązowy medal 🥉 i uzyskując czas 17:51,87 ⏱.
Ogromny sukces Kingi cieszy tym bardziej, że został osiągnięty mimo jej perypetii zdrowotnych 🤒. Na 5 tygodni przed zawodami nie wiedziała jeszcze czy będzie mogła wziąć w nich udział‼️
Dzięki medalom wywalczonym przez Kingę nasz klub został sklasyfikowany w punktacji medalowej na 15. miejscu w Polsce, wyprzedzając kluby z ogromnymi tradycjami lekkoatletycznymi.
Serdecznie gratulujemy naszej zawodniczce 🙂! Brawo Kinga‼️

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej