Lekkoatletyka

Kolejne zimowe starty

Pomimo, że mamy styczeń i do początku sezonu jeszcze daleko, poprzedni tydzień był bardzo aktywny. Informowaliśmy już o starcie naszych zawodników na czwartkowym Łódź Park Tour, na sobotnich Halowych Mistrzostwach oraz na zawodach Popularnych, a to jeszcze nie koniec.

Kolejnymi zmaganiami, w których brali udział nasi zawodnicy były Halowe Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce. W biegu na 800 m czwarte miejsce zdobyła Magdalena Jaśkiewicz, przegrywając walkę o medal o zaledwie 0.03 s. W rzucie piłką lekarską 3 miejsce zdobył Juliusz Knop remisując tym samym z reprezentantem Uniwersytetu Łódzkiego Adamem Mroczkiem. 

Jakby tego było mało w niedzielę część naszych zawodników udała się do północnej części Lasu Łagiewnickiego, by wystartować w 3 etapie Łódzkich Biegów Górskich. Na łódzkich wzniesieniach świetnie zaprezentowała się Julia Krempińska, która w kategorii Junior na dystansie 6,6 km zajęła 3 miejsce. Równie dobrze wypadł na dystansie 10,5 km rówieśnik Julki – Jan Sztranek. Przybiegł on jako 6 na metę (na tym dystansie nie ma prowadzonej klasyfikacji Junior, w przeciwnym razie Janek, także byłby na podium). Chwilę za młodszym kolegą do mety dobiegł Łukasz Gryzio zajmując 7 miejsce.

Ale to nie ostatnie niedzielne sukcesy biegaczy Azymutu. Zwycięzcą 4 Pabianickiego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” został Mariusz Pabich. Mariusz pokonał 4 pętle wokół stawów na popularnym pabianickim Lewitynie w czasie 18:07 i pozostawił za sobą 200 biegaczy.

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej