Lekkoatletyka

Zabiegany Sylwester

Ostatniego dnia grudnia nasi zawodnicy wzięli udział w corocznym łódzkim Biegu Sylwestrowym, który odbył się już po raz 35. Miejscem startu i mety tradycyjnie był ośrodek Arturówek w Lesie Łagiewnickim. 

W biegu młodzieżowym na dystansie 2 km zwyciężył zawodnik Azymutu Kacper Kurowski. Kacper przybiegł na metę z ogromną przewagą 100 m, pokonując 112 rywali! W tym gronie oprócz Kacpra ścigało się także 13 innych, młodych zawodników Azymutu.

W biegu głównym na dystansie 10 km świetnie zaprezentowała się z kolei Kinga Królik zajmując 2 miejsce w klasyfikacji kobiet (14 miejsce w klasyfikacji generalnej) i ustanawiając nowy rekord życiowy na tej trasie 36:55. Na mecie uległa tylko dwukrotnej medalistce Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 5 km i maratonie – Monice Kaczmarek. Bieg Sylwestrowy ma ogromne tradycje i gromadzi na starcie corocznie niemal tysiąc uczestników, a wśród nich wielu cenionych zawodników. W tym roku, bieg główny ukończyło 751 uczestników, w tym 7 zawodników Azymutu. Cieszymy się, że wśród najlepszych znaleźli się nasi zawodnicy!

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej