Lekkoatletyka

Mikołajki na „biegowo”

1 grudnia w Lesie Łagiewnickim odbył się masowy bieg przełajowy pod nazwą Clariant Łódzki Bieg Mikołajów, który zgromadził na starcie ponad 600 biegaczy. Wśród nich znalazła się 11 osobowa ekipa UKS Azymut Pabianice. Na trudnej, bogatej w strome podbiegi 10,5 km trasie w klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół z Pabianic. Do klasyfikacji zespołowej liczyły się czasy  czterech najlepszych zawodników z danego klubu, w tym minimum jednej zawodniczki. 

Najlepsze wyniki z Azymutu uzyskali:

Kinga Królik 6 miejsce 41:40 (pierwsza wśród kobiet) 

Konrad Płóciennik 12 miejsce 44:09 (I miejsce kat M16)

Jan Sztranek 15 miejsce 44:11 (II m kat M16) 

Maciej Andrzejczak 16 miejsce 44:15 (III m kat M16)

Magdalena Jaśkiewicz 68 miejsce 51:23 (III m wśród kobiet)

Julia Krempińska 86 miejsce 53:01 (I m kat K16)

W kategorii młodzieżowej zdecydowane zwycięstwo po raz kolejny odniósł Kacper Kurowski, zwyciężając w biegu na 600 m z czasem 1:43. Kacper wyprzedził o 11 sekund !!! następnego zawodnika. Ten uczeń Szkoły Podstawowej w Ksawerowie ma przed sobą jeszcze wiele sukcesów.

Link do zdjęć

Wyniki zawodów

Część zawodników naszego klubu 1 grudnia nie wybrała się na bieg do Łodzi tylko odwiedziła jak co roku bieg w Hermanowie.

Leśny Bieg i Marsz Mikołajkowy (https://www.facebook.com/events/2452940654965118/) to impreza organizowana przez Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice”, w której nieco mniej liczy się ściganie, a trochę bardziej dobra zabawa. Ktoś jednak musiał przybiec pierwszy i nie ukrywamy dumy, że był to członek naszego klubu Tomasz Pabich! A żeby dopełnić rodzinnej chwały pierwsza z kobiet przybiegła jego żona Maria Pabich! Im, jak i wszystkim, którzy ukończyli ten bieg lub marsz gratulujemy!

Wywiad z Tomkiem możecie obejrzeć tutaj (mniej więcej od 10 minuty filmu)

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej