Bieg na Orientację Lekkoatletyka

GEZnO i Parkrun, czyli sposób na aktywny weekend!

GEZnO 2019 za nami! 

Czekając na te zawody zawsze zastanawiamy się, jakie one będą. Teren, budowa trasy, a przede wszystkim pogoda są istotnymi determinantami dobrej lub jeszcze lepszej zabawy 😊

Tegoroczna edycja zawodów miała dwa oblicza. Pierwsza – sobotnia – była nagrodą za cały mijający sezon. Piękne widoki, azymuty przez połoniny i ciepła jesienna pogoda. Drugiego dnia GEZnO postanowiło jednak zapracować na swoją nazwę. Zrobiło się bardzo górsko i bardzo ekstremalnie.  Urocze jary zamieniły się w wielkie gliniane ślizgawki, małe strumyki w rwące potoki a Beskid (choć) Niski urósł nam w oczach do olbrzymich rozmiarów. Pojedynek GEZnO a uczestnicy zakończył się remisowo. Na blisko 200 zgłoszonych zespołów, wszystkie punkty w regulaminowym czasie zebrała mniej więcej połowa startujących drużyn. Tym większe nasze uznanie i brawa dla tych, którzy walczyli do końca. W tle pojedynku z siłami przyrody, w kilku kategoriach miała miejsce pasjonująca rywalizacja między zespołami. Minutowe różnice na kilkugodzinnych trasach i przetasowania kolejności w trakcie biegu były prawdziwym ozdobnikiem tegorocznych zmagań.

Dziękujemy organizator za świetną i wymagającą zabawę. Już zastanawiamy się co przyniesie nam GEZnO 2020!

Nasze zwycięskie z trasą drużyny: 

Kat KK:  7 miejsce – Magdalena Jaśkiewicz, Katarzyna Mazur z Nataszą Nikitczenko (koleżanka z Orientuś Łódź)

Kat MMX: 2 miejsce – Łukasz Gryzio, Tomasz Tkaczuk

Kat MMX: 3 miejsce – Mariusz Pabich, Konrad Płóciennik

Kat RX: 3 miejsce – Tomasz Łukawski, Mieszko Korycki

Kat RX: 6 miejsce – Adam Gąsiorowski, Daniel Michalski

Kat RX: 7 miejsce – Łukasz Wójcik, Michał Łubis

Kat RX: 13 miejsce – Jarosław Ludwisiak, Krzysztof Rdzany


Podczas, gdy nasi starsi zawodnicy brali udział w Górskich Ekstremalnych Zawodach na Orientację, dla młodszych trener Adam zaplanował udział w pabianickiej edycji Parkruna.

Bieg był z jednej strony uczczeniem 101 rocznicy odzyskania niepodległości, a z drugiej sprawdzianem formy młodych zawodników. Uzyskane przez młodzież wyniki napawają trenera optymizmem, ponieważ niemalże każdy startujący w sobotę zawodnik poprawił swój rezultat o około dwie minuty!!! 

Najlepiej z chłopców zaprezentował się Maciej Sztranek, który 5 kilometrów przebiegł w czasie 20:51. Z dziewcząt najlepszym wynikiem może pochwalić się Magda Janiak – 23:44.

Gratulujemy!!!

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej