Lekkoatletyka

Rośnie nowe pokolenie pabianickich lekkoatletów

Bardzo liczna grupa naszych najmłodszych zawodników minioną sobotę spędziła na hali łódzkiego klubu RKS, biorąc udział w zawodach “Lekkoatletyka dla dzieci”. Młodzież pokazała wysoką formę na bieżni lekkoatletycznej, ustanawiając kilka nowych rekordów klubowych i udowadniając tym samym, że potrafią osiągać sukcesy nie tylko w biegu na orientację. 

Wśród chłopców z rocznika 2006-2007 bezkonkurencyjny okazał się Kacper Kurowski, zdobywając złoty medal w biegu na 600 metrów. Jego czas plasuje się na 3 miejscu w Polsce, wśród rezultatów uzyskanych na hali. W tej samej kategorii wiekowej Dominik Łubisz w biegu na 60 metrów zgarnął srebro.

Doskonale zaprezentował się Miłosz Gramsz (rocznik 2008-2009), któremu aż w dwóch konkurencjach udało się stanąć na podium. W biegu na 200 metrów był pierwszy, a w biegu na 60 metrów drugi. Z chłopcami z rocznika 2010-2011 rywalizował Adam Wiśniewski uzyskując trzeci rezultat na 200 metrów.

Honor dziewcząt z naszego klubu obroniła Kaja Młynarczyk plasując się na drugim miejscu w biegu na 600 metrów.

Oprócz tych sukcesów w pierwszych szóstkach znaleźli się jeszcze: Sebastian Maciejewski (4 na 60 m i 4 na 200 m), Jerzy Durma (5 na 600 m), Adam Wiśniewski (6 na 60 m), Marika Kozuń (4 na 60 m), Magdalena Janiak (5 na 600 m), Kaja Młynarczyk (6 na 60 m) oraz Blanka Dajcz (6 na 60 m).

Świetnie wypadł też młodszy brat Blanki – Daniel Dajcz zajmując 2 miejsce w biegu na 200 metrów i 3 miejsce w biegu na 60 metrów wśród chłopców z rocznika 2014 i młodszych. Mamy nadzieję, że już za kilka lat dołączy do naszego klubu 😉

Pełne wyniki

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej