Lekkoatletyka

Akademickie Mistrzostwa Polski z medalami

Dwa medale AMP w biegach przełajowych zdobyły nasze zawodniczki na przyjemnej i szybkiej trasie w Supraślu! Podczas, gdy w Pabianicach padał śnieg, w Supraślu trwał słoneczny, choć rześki poranek. To właśnie przy takiej pogodzie przyszło naszym zawodniczkom mierzenie się z ze studentkami z całej Polski. Wzdłuż linii startu przejechał łazik marsjański niczym biegacz stepowy podczas pojedynku kowbojów na Dzikim Zachodzie, a chwilę później wybrzmiał sygnał startu i prawie 200 biegaczek ruszyło w tumanach pyłu do walki. Na mecie okazało się, że Kinga Królik zdobyła złoto w typie uczelni technicznych (UTE). Drużynowo dziewczyny wraz z koleżankami z Politechniki Łódzkiej zdobyły brąz w typie UTE.

 

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej