Bieg na Orientację

Początki sezonu

Zima chyli się ku końcowi a my powoli rozkręcamy się coraz częściej wyjeżdżając. Garść nowości z ostatnich tygodni:

Obóz zimowy w Czechach

W trakcie ferii zimowych trenowaliśmy w Czeskich Górach Orlickich. Bieganie i dużo jazdy na nartach biegowych przygotowywały nas do trudów nadchodzącego sezonu.

Mistrzostwa woj. Łódzkiego w przełajach

W rozegranych w Parku Baden-Powella Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Biegach Przełajowych wzięła udział liczna ekipa Azymutu. Na szczęście wszystkie kategorie zdołały ukończyć zawody jeszcze przed deszczem. Z naszych zawodników najlepiej spisała się Julia Krempińska, która zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dobrze wypadł też Janek Sztranek, który uplasował się zaraz za podium.

Pabianicki Parkrun

Prawie połowę stawki ostatniego pabianickiego Parkruna stanowili zawodnicy naszego klubu! Aż ośmioro zadebiutowało, a dwoje poprawiło swoje rekordy życiowe na wietrznej trasie w Parku Wolności. Szczególnie gratulujemy Maćkowi Sztrankowi, który pokonał trasę w czasie 22:04, poprawiając swoją życiówkę o ponad półtorej minuty! Świetnie spisały się również Kaja Młynarczyk i Kornelia Łabieniec.

Grand Prix Małopolski

Podczas gdy część Azymutu hasała w Pabianicach na Parkrunie, inni pojechali w okolice Krakowa rywalizować w Grand Prix Małopolski. Sukcesów, a jakże, całkiem sporo. Dobry prognostyk na otwarcie sezonu. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Julia Krempińska, Maria Pabich, Franek Krempiński, Jan Sztranek i Płóciennik Konrad. Cenne srebero powędrowało do Kasi Konc, a brązowe medale wywalczyli Hani Pabich, Adaś Wiśniewski i Dawid Zając.

 

Już za 2 tygodnie pierwszy poważny sprawdzian podczas długodystansowych mistrzostw Polski!

Dziękujemy za wsparcie:

Urząd Miejski w Pabianicach
Starostwo Powiatowe w Pabianicach
Grupa Adamed
Żółte z Natury jaja z Suflidowa
Stellar Pictures
ZEC Pabianice
Eko-region Bełchatów

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej