Lekkoatletyka

Udany Bieg Sylwestrowy

12 letni Kacper Kurowski (Szkoła Podstawowa w Ksawerowie) zajął 4 miejsce biegu młodzieżowym na 2 km. W biegu tym uczestniczyło 100 zawodników w wieku do 16 lat !!!
Kacper bardzo odważnie pobiegł znaczną część dystansu prowadząc bieg zawodnikom starszym o 4 lata.Uzyskany rezultat potwierdził jego ogromne predyspozycje do lekkoatletyki.
W biegu głównym na dystansie 10 km, który zgromadził ponad tysiąc zawodników bardzo dobrze pobiegła Kinga Królik, która uplasowała się na 4 miejscu wśród kobiet i 19 w klasyfikacji generalnej. Uzyskany czas na mecie 36,58 (3:42/km) to nowy rekord rekord życiowy na tej trasie, poprawiony o 1:22.
Był to jej ostatni występ w kategorii juniorek. Kinga w swej karierze juniorskiej zdobyła 6 medali, w tym 5 złotych podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce oraz wiele medali w biegach na orientacje. Wśród, nich najcenniejszy to złoty medal Mistrzostw Europy Juniorek w biegu sprinterskim i brązowy w biegu sztafetowym.
Przez trzy następne lata będzie rywalizowała w kategorii młodzieżowców. Będzie także miała prawo startu wśród seniorów. Najważniejszy jej cel w tym sezonie to zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (3 000 m z przeszkodami), które odbędą się tym razem w Szwecji.

Trzymamy kciuki!!

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej