Bieg na Orientację Lekkoatletyka

Pracowita Majówka

Oj to była intensywna majówka dla biegaczy Azymutu. Podczas gdy wielu z nas rozpalało grille, odpoczywało czy wyjeżdżało na urlop, my przez 6 dni rywalizowaliśmy w lasach, parkach i na bieżniach.

Zacznijmy od naszej sekcji Lekkoatletyki, która pięknie się rozwija:

W Sieradzu na nowej tartanowej bieżni odbył się ogólnopolski miting lekkoatletyczny. Nasza zawodniczka Ewelina Koziara rozegrała doskonałe zawody i  z czasem 12,70 uplasowała się na drugim miejscu w biegu na 100 m wypełniając tym samym normę na II klasę sportową (12,75)

W tym samym dniu młody adept sekcji LA Kacper Kurowski  (11 lat) pewnie zwyciężył w  XII Biegu  Wdzięczności  za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, który został rozegrany w Konstantynowie Łódzkim. W biegu dla dzieci do lat 12 na dystansie 1 200 m Kacper pewnie zwyciężył uzyskując na mecie czas 4:00, wyprzedzając następnego zawodnika o ponad 30 sekund !!!

Orientaliści mieli więcej pracy, bo niektórzy zaliczyli aż trzy różne imprezy co sumuje się na 8 dni rywalizacji. Było ciężko, szczególnie przy takich temperaturach.

Majówkę otworzyliśmy zawodami „Warszawska Mila”. Tam najlepiej wypadła Julia Krempińska, Konrad Płóciennik i Tomek Tkaczuk, którzy wygrali swoje kategorie. Srebrne medale zdobyli Magda Presińska, Jan Sztranek, Maciek Sztranek, Kasia Konc, natomiast brąz zgarnęli Franek Krempiński i Dawid Kalisiak.

Dzień odpoczynku, i już rywalizowaliśmy na Grand Prix Mazowsza, gdzie główną atrakcją był bieg na 100 punktów w kategorii męskiej elity. Przy takiej ilości można dosłownie dostać pomieszania zmysłów. Po 3 dniowej rywalizacji najlepiej wypadli:

Tomek Tkaczuk – 1 miejsce

Marysia Pabich, Kasia Konc, Maciek Sztranek – 3 miejsce

W trakcie trwania zawodów, nasza młodzieżowa kadra pojechała na zawody do Czech gdzie odbywały się biegi kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy Juniorów dla polskiej kadry. Wyniki eliminacji poznamy wkrótce.

Jak zatem widzicie, nie próżnujemy. Za 2 tygodnie Klubowe Mistrzostwa Polski a za miesiąc najważniejsze zawody pierwszej części sezonu, czyli Sprinterskie Mistrzostwa Polski. Trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej