Lekkoatletyka

Kinga ze srebrem Mistrzostw Polski w przełajach

17 marca w Żaganiu zostały rozegrane 90 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych .  Rywalizacja toczyła się przy ciągle padającym śniegu i momentami bardzo porywistym wietrze. Zawodnikom towarzyszył czterostopniowy mróz. Trasa poprowadzona była w zabytkowym parku, który rozciąga się wokół Pałacu Książęcego. W zawodach uczestniczyło pół tysiąca zawodników, którzy rywalizowali na 8 trasach juniorskich i 3 dla seniorów.
W biegu na 2 km w kategorii juniorek wystartowała reprezentantka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik. Główną faworytką biegu była Beata Topka z   ULKS Talex Borzytuchom, która  w tym sezonie halowym uzyskała najlepszy rezultat w Europie na 1000 m 2:45,88 i trzeci na 1500 m 4:22,48. Beata Topka podyktowała od startu niezwykle ostre tempo rozrywając stawkę zawodniczek. Próbę utrzymania się za prowadzącą podjęła tylko zawodniczka z Pabianic. Mimo, że w końcowym fragmencie biegu dystans do  Beaty znacznie się skrócił Kindze zabrakło 6 sekund do prowadzącej. Na 3 miejscu uplasowała ze stratą 29 sekund Aleksandra Płocińska z SRS Kondycja Piaseczno.
Jest to kolejny z rzędu medal Kingi w Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. W czterech ostatnich startach zdobyła 3 złote i jeden srebrny demonstrując ogromny potencjał w biegu z przeszkodami.

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej