Bieg na Orientację Lekkoatletyka

Azymut na trzech frontach

Miniony weekend obfitował w wiele wydarzeń sportowych, gdzie nasi zawodnicy zaznaczyli swoją obecność. A trzeba dodać, że zaznaczyli ją nadzwyczaj pewnie zajmując wiele medalowych pozycji.

W Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, liczone do punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepiej zaprezentował się Janek Sztranek, pewnie wygrywając bieg sprinterski, i o włos bieg klasyczny, z przewagą zaledwie 3 sekund. Dwa świetne biegi zaliczyła też Marta Kołodziejczyk najpierw wygrywając sprint, a później zdobywając ulubiony kobiecy brąz na biegu klasycznym. Do tego wespół z Frankiem Krempińskim (mającym zaledwie 10 lat), dołożyli brąz w biegu sztafetowym. Cały zespół Azymutu uplasował się na świetnym czwartym miejscu w klasyfikacji klubowej zdobywając 23 punkty. Wielkie brawa!

WYNIKI MMM

Nieco dalej, bo w okolicach Jaroszowca (małopolska) nasi starsi zawodnicy rywalizowali w Grand Prix Małopolski. Można się tylko domyślać jak pyszne to musiały być zawody. Julka Krempińska nie zwalnia tempa w dokładaniu kolejnych trofeów do swojego dorobku i po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom. Nawet nie chcę myśleć co będzie za rok.. W kategorii seniorów niezawodna Marysia Pabich pokazała młodszym koleżankom jak się biega, natomiast Kasia Konc uświadomiła to samo w weteranach, zdobywając złote medale. Tomek Pabich natomiast zaczyna coraz bardziej się rozpychać w kategoriach weterańskich, co potwierdził złotym medalem. Wygląda na to, że naszą starszą część reprezentacji interesował tylko najcenniejszy kruszec.

WYNIKI GPM

Nie próżnuje też sekcja lekkoatletyczna naszego klubu. Mimo padającego deszczu, na bieżni łódzkiego AZSu na 100 metrów złoty krążek wybiegał Julek Knop, wyrównując swój rekord życiowy 11,41. Jeszcze 2 sekundy urwać a będziemy Julka oglądać w roli Usaina Bolta! Na drugim miejscu uplasował się klubowy kolega Julka – Patryk Jańczyk z czasem 11,91.

Następny poważny sprawdzian czeka nas już za tydzień, na Mistrzostwach Polski w biegu klasycznym i sztafetowym.

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej