Bieg na Orientację

6 medali na sprinterskich Mistrzostwach Polski

W dniach 3-4 czerwca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprinterskim Biegu Na Orientację. W sobotę zostały rozegrane biegi sztafetowe, gdzie najlepiej spisała się para w kategorii S70. Maria Pabich wraz z Tomaszem Tkaczukiem wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Bardzo dobrze spisały się także sztafety juniorskie w kategorii S16, Julia Krempińska oraz Jan Sztranek zajęli 5 pozycje, natomiast Marta Kołodziejczyk wraz z Maciejem Andrzejczakiem ukończyli rywalizację na 6 miejscu.

W niedzielę, podczas indywidualnego biegu sprinterskiego, zawodnicy Azymutu seryjnie zdobywali medale. Miłą niespodziankę sprawiła Julia Krempińska, która wygrała kategorię K16. Przypomnijmy, że Julia ma 14 lat, jednak startuje w kategorii wyższej, do lat 16. W M18 tytuł wicemistrzowski zdobył Konrad Płóciennik, jego koledzy klubowi byli także blisko podium: Dawid Zając zajął 5 miejsce, natomiast Dawid Kalisiak był 6. W kat. M16 pozycje 6 zajął Maciej Andrzejczak.

Bardzo dobrze spisali się także nasi Mastersi. W kategorii K35 zwyciężyła Maria Pabich, a w K40 Katarzyna Konc. M35 zdominował Tomasz Tkaczuk, pokonując o ponad minutę drugiego zawodnika.

Mistrzostwa Polski w Sprincie były równocześnie ostatnią rundą Eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się na Słowacji na przełomie czerwca i lipca. Zakwalifikowało się do nich trzech zawodników z Pabianic:

Julia Krempińska w kategorii K16, Kinga Królik w kat. K18 (z powodu skręcenia stopy nie mogła wystartować w Mistrzostwach Polski) oraz Konrad Płóciennik w kat. M18.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

Pomagają nam

 Adamed   
 
Ekoregion
 
ZEC
 
Medax 
 
Lasy Panstwowe 
 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej