Bieg na Orientację

6 medali na sprinterskich Mistrzostwach Polski

W dniach 3-4 czerwca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprinterskim Biegu Na Orientację. W sobotę zostały rozegrane biegi sztafetowe, gdzie najlepiej spisała się para w kategorii S70. Maria Pabich wraz z Tomaszem Tkaczukiem wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Bardzo dobrze spisały się także sztafety juniorskie w kategorii S16, Julia Krempińska oraz Jan Sztranek zajęli 5 pozycje, natomiast Marta Kołodziejczyk wraz z Maciejem Andrzejczakiem ukończyli rywalizację na 6 miejscu.

W niedzielę, podczas indywidualnego biegu sprinterskiego, zawodnicy Azymutu seryjnie zdobywali medale. Miłą niespodziankę sprawiła Julia Krempińska, która wygrała kategorię K16. Przypomnijmy, że Julia ma 14 lat, jednak startuje w kategorii wyższej, do lat 16. W M18 tytuł wicemistrzowski zdobył Konrad Płóciennik, jego koledzy klubowi byli także blisko podium: Dawid Zając zajął 5 miejsce, natomiast Dawid Kalisiak był 6. W kat. M16 pozycje 6 zajął Maciej Andrzejczak.

Bardzo dobrze spisali się także nasi Mastersi. W kategorii K35 zwyciężyła Maria Pabich, a w K40 Katarzyna Konc. M35 zdominował Tomasz Tkaczuk, pokonując o ponad minutę drugiego zawodnika.

Mistrzostwa Polski w Sprincie były równocześnie ostatnią rundą Eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się na Słowacji na przełomie czerwca i lipca. Zakwalifikowało się do nich trzech zawodników z Pabianic:

Julia Krempińska w kategorii K16, Kinga Królik w kat. K18 (z powodu skręcenia stopy nie mogła wystartować w Mistrzostwach Polski) oraz Konrad Płóciennik w kat. M18.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Kliknij aby wysłać komentarz

Pomagają nam

 Aflofarm   
 
Nordcamp
 
Corin
 
Medax 
 
Koliber 
 
Salco kąpiel solankowa 
 
Wc serwis Łódź  
 
Promok 
 
Fundacja Pabianice 
 
Starostwo Pabianice 

Polecamy

Portal o biegach na orientację
Polski zwiazek orientacji spotowej